Friday, May 22, 2009

Kwartalnik SG

Czas na garść niusów z życia wziętych, które o ile się nie mylę publikujemy na blogu z częstotliwością raz na kwartał. Także. Ja jestem w Warszawie, Janek w Londynie. Obydwaj usiłujemy skończyć studia. Janek kończy drugi rok, ja już dokumentnie kończę edukacje wyższą. Poza znojem i trudem z tym związanym zajmują nas też sprawy przyjemniejsze, czyli te związane z graniem i imprezami. No i tutaj trochę się dzieje. Chronologicznie więc..

Jutro obaj wylatujemy do Francji na festiwal Lille 3000. Zostaliśmy poproszeni o wytypowanie artystów którzy najlepiej pokażą co w Warszawie się dzieje na młodej scenie muzycznej. Wystąpią wiec osoby z zupełnie różnych bajek i w różny sposób w naszym rozumieniu interesujące. Zagrają: Elbis Rever, Rotofobia, Maximilian Skiba i last, but not least, Sekta & Kosakot. Cala scena będzie nosiła tytuł "Midi-Midi Varsovie". Poza tym, na miejscu będzie ekipa polskich grafików, malarzy etc. Wygląda więc na to, że będzie wesoły weekend.

W dwa tygodnie później pojawiamy się na festiwalu Selector. Najprawdopodobniej w niepełnym składzie, bo Janek będzie zmuszony do kończenia swojego rocznego portfolio, ja jednak postaram się godnie reprezentować SG. Gramy na scenie Burna (o ile dobrze rozumiem, bo trochę się gubię) w piątek od 1.00 w nocy a wiec w samym peak timie. Jeśli ktoś chce zobaczyć set SG, a przy okazji Erola Alkana, DJ Mehdi, Agoria czy deadmau5 niech wpada do Krakowa.

W następny weekend 3. urodziny Sorry, Ghettoblaster. Tutaj dosyć znaczące zmiany w line-upie; Niestety pomimo wcześniejszych zapowiedzi nie pojawi się tego wieczoru Sinden który z powodów niezależnych musiał odwołać swój występ. Wobec tego faktu, postanowiliśmy wrócić do koncepcji, o której myśleliśmy jeszcze przed zabookowaniem Sindena, czyli zrobienia po raz pierwszy w historii SG całego line upu na żywo. Na naszych urodzinach zobaczycie więc dwa występy live. Pojawią się artyści z republiki południowej Afryki, czyli Gazelle, oraz z ekspata z Kolumbii, Isa GT. Ci pierwsi to duet łączący electro, disco i elementy muzyki afrykańskiej w jedną bardzo oryginalną całość okraszoną cudowanie popowym feelingiem. Koniecznie zobaczcie ich myspace. Do tego szalone etniczno - laserowe stroje i żwawe ruchy scenicznie. Można powiedzieć, że to trochę takie Afrykańskie Chromeo. Ale tylko trochę. Z kolei Isa GT to MC i didzejka pochodząca z Medellin. Jej twórczość to kombinacja baile funku, electro i tropikalnego kopa. Artystka wydaje dla uznanego Man Recordings i produkuje właśnie swój debiutancki album. Fanami jej twórczości są m.in. Crookers, którzy świetnie zremiksowali jej singiel "Pela'O".

Po urodzinach jedziemy do Pragi zagrać na imprezie Plastique, prowadzonej przez znanego wam już Tvyksa, a 26 czerwca robimy wspólnie z King of Kong mocno wyczekiwany Hot Chip Dj Set w Centralnym Basenie Artystycznym. O wszystkim na pewno będziemy informować na bieżąco. A potem. Zasłużone. Wakacje. W które. I tak. Pewnie. Będziemy... Grać.

Poniżej youtube z Isą GT grającą na Bugged Out, oraz Gazelle na żywo i Gazelle na nieżywo, czyli w teledysku.

No comments: