Tuesday, June 2, 2009

jutro o 22...

...startujemy z pierwszym odcinkiem setów didżejskich Sorry, Ghettoblaster w Radio Roxy.

Najpierw kilka słów wprowadzenia. Otóż Roxy FM, czyli stacja grająca głównie rocka, parę miesięcy temu rozpoczęła zmianę profilu. Wszystko za sprawą Mikołaja Lizuta (możecie go kojarzyć m.in. z TOK FM i "Gazety"), który został jej nowym dyrektorem. Pomysł jest taki, żeby tworzyć porządne radio niszowe, które wstrzeli się w dziurę pozostałą po nieodżałowanej Radiostacji. Stacja zmieniła więc szyld z Roxy FM na Radio Roxy i od pewnego czasu można usłyszeć na jego antenie coś, co nazwać można muzyką (żeby nie pozostać gołosłownym - w tej chwili, czyli we wtorek o 13.46, leci właśnie "Lights Out" Santigold) i audycję osób takich jak m.in. Max Cegielski, Magura, Bogna Świątkowska, Marcin Meller, Bartek Czarkowski, Grabaż, Maria Peszek czy Lexus. Jeśli ktoś słuchał starego RDST to na pewno kojarzy, że część z nich tworzyła tamtą antenę. My, wraz z kilkoma innymi kolektywami tworzyć będziemy pasmo setów didżejskich, lecących od poniedziałku do piątku od 22 do 24. Oprócz nas swoje audycje ma również Soul Service, Pompon i AM Radio. Jak widać wszyscy są z różnych bajek (grubo uproszczając to funk / disco / indie). Chociaż teoretycznie reprezentujemy w tym składzie najmocniejsze brzmienia, to mamy zamiar grać nie tylko klubowo, ale prezentować cały przekrój naszych zajawek. Na razie Janek siedzi w Londynie, więc w pierwszych dwóch epizodach pojawię się sam. Potem będziemy pojawiali się wspólnie, zamiennie etc. Na pewno postaramy się też o gościnne sety, bo chcemy, żeby audycję prezentowała nie tylko nas, ale ogół tego co dzieje się w Polsce, niezależnie czy chodzi o dub step czy nu disco. Także. Co środę o 22. Warszawa 103,7. Kraków 103,8. Katowice 94,5. Opole 106,6. Wrocław 106,1. Bydgoszcz 103,5. Poznań 105,4. Lub www.roxy.fm.

11 comments:

rkf said...

Yeaaayyy!

Zgodzili się wam coś zapłacić?

:)

Ale w sumie to super, bo tych debili z radia kampus hadko słuchać. Jak się czasami któryś z nich wypowie od razu przełączam na Michaela Moritza. Na Michaela Moritza, ja! Kumasz?

Anonymous said...

A dramy?! ;)

Anonymous said...

tuff ! w końcu ktoś utalentowany dorwał się do radia :)

mwmmw said...

no no no.

wojtek! said...

ale czad!! gratulacje! ale z tym że tylko roxy nadaje fajną muze to nie prawda ;)
w radiu euro np. harper i bert nadają no i jest jeszcze uniwersytecki kampus!

kosakot said...

1) pro publico bono, żułuś.

2) nie no, nie twierdzę, że tylko oni, ale bardzo się starają w każdym razie.

przykry kamil said...

Zajebiście poszło kosa! , od jokers of the scene aż do konca bylo mega.
zobaczymy jak za tydzien pojdzie.
poki co hi five, elo.

restnest said...

Wlasnie sluchalem AM i spoko.

Hehe, czasy sie zmieniaja, pod koniec zycia radiostacyji od 22 do 24 lecialy rapy (z tego co pamietam Mario, Deszczu Strugi i kilku innych ale moge sie mylic), teraz modne sa raczej inne brzmienia. Taaa..
Tak czy owak fajna akcja.

kosakot said...

za tydzień mam nadzieję, że będą mniej wystraszony przy mikrofonie przede wszystkim.

a co starego RDST. były przecież różne audycję, zarówno jan marian i ekipa z hip hopem, jak i house (houserka) czy techno (minimalna prawda), drum n bass etc.

Żylski said...

Fajnie jak byście zamieszczli gdzie tracklisty.

Kashydlynolus said...

audycja czadowa!!! moje modlitwy po debacie na Planete Doc Review dotyczące Twojej autorskiej audycji zostały wysłuchane. Wielki szacunek za wiedzę muzyczną!!! do usłyszenia w środę!!! Pozdr.